Hoppa till huvudmenyn Hoppa till innehåll

Mimers VD Mikael Källqvist har ledningsgruppen till sitt stöd. Den består av administrativ chef/vice VD, förvaltningschef, chef förvaltningsservice, byggchef, HR-chef, kommunika­tionschef, kundcenterchef och VD-assistent. De sammanträder regelbundet för att behandla företagsstrategiska frågor.

Porträtt på Mikael Källqvist, VD

Mikael Källqvist

VD 021-39 70 16 021-39 70 16 mikael.kallqvist@mimer.nu
Porträtt av Martin Gepertz

Martin Gepertz

Vice VD och Administrativ chef 021-39 70 44 martin.gepertz@mimer.nu
Porträtt av Gustav Hanstad

Gustav Hanstad

Förvaltningschef 021-39 72 49 gustav.hanstad@mimer.nu
Porträtt Anette Jansson

Anette Jansson

Kundcenterchef 021-39 70 78 anette.jansson@mimer.nu
Porträtt av Maria Eberhardsson

Maria Eberhardsson

Kommunikationschef 021-39 70 11 070-465 70 11 maria.eberhardsson@mimer.nu
Porträtt Jenny Jakobsson

Jenny Jakobsson

HR-chef 021-39 70 63 HR- och kvalitetsavdelningen

Henrik Sjölund

Bygg- och projektchef 021-39 70 36 henrik.sjolund@mimer.nu
Porträtt på Carina Hage

Carina Hage

VD-assistent 021-39 70 15 carina.hage@mimer.nu
Porträtt Thomas Ljungh

Thomas Ljungh

Chef Förvaltningsservice 021-39 73 58 thomas.ljungh@mimer.nu